Witomino. Ulica Niska jak nowa

Ulica Niska na Witominie

Zgodnie z zadeklarowanym terminem od dziś można w pełni korzystać ze zmodernizowanej ulicy Niskiej. Za kwotę 700 tysięcy złotych gdyński ZDiZ przebudował infrastrukturę jezdni oraz ciągu pieszego. Krótko mówiąc jest równo, bezpiecznie i komfortowo.

Zakończenie prac związanych z ulicą Niską to z jednej strony nowa nawierzchnia i chodniki, ale również kanalizacja burzowa, która została wykonana ze środków Rady Dzielnicy Witomino. Chciałbym podziękować za wspólną realizację zadania, która znacząco wpłynie na komfort mieszkańców ulicy o okolicznych budynków wielorodzinnych. Działanie świetnie wpisuje się w zmiany, które zachodzą m.in. przez obecną przebudowę ulicy Hodowlanej i będą tworzyć spójną całość – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Przedstawiciele Rady Dzielnicy Witomino, pracownicy ZDiZ w Gdyni, Jakub Ubych- Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Dzielnic na wyremontowanej ulicy Niskiej/ fot. Dzielnice#wGdyni
Przypomnijmy, że dzięki finansowaniu z Rady Dzielnicy Witomino, w ubiegłym roku wymieniono na 240 metrowym odcinku ulicy Niskiej kanalizację deszczową. W ramach prac zainstalowano 178,5 metrów bieżących kanału, 6 studni, 8 wpustów i 40 metrów bieżących przykanalików. Z kolei w tym roku, dzięki finasowaniu z budżetu miasta, gdyński ZDiZ wykonał drugi etap remontu, w efekcie którego ulica ma nową jezdnię, chodnik i krawężniki. Finalnie zmodernizowana Niska gwarantuje nie tylko wygodny przejazd, ale zabezpiecza pobliskie posesje przed ewentualnymi powodziami.

Niezwykle cenne i potrzebne do zmiany otoczenia są realizacje we współpracy z Radami Dzielnic – powstają one zawsze podczas rozmów i konsultacji. Kończymy właśnie największe z zadań wskazanych przez Radę Dzielnicy Witomino-Leśniczówka w poprzedniej kadencji i jestem przekonany, że efekt jest zgodny z oczekiwaniami mieszkańców. Obecnie Rady Dzielnic nowej kadencji składają swoje propozycje do kolejnych inwestycji – w przyszłym roku ruszamy z realizacją pierwszych z nich – tłumaczy Jakub Ubych, Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Dzielnic

Zmienione oblicze ulicy Niskiej z pewnością najbardziej usatysfakcjonuje mieszkańców Witomina, którzy na co dzień z niej korzystają.

–  Wieloletnie starania Rady Dzielnicy Witomino przyniosły wymierne efekty. Ulica Niska na fragmencie od ul. Hodowlanej do ul. Pionierów zyskała rok temu nową kanalizację deszczową. Teraz dzięki sprawnej współpracy z gdyńskim ZDiZ i Biurem ds. Dzielnic mieszkańcy Niskiej mają do dyspozycji bezpieczny chodnik, wygodne podjazdy do posesji oraz równą nawierzchnię – podkreśla Joanna Ołownia, przewodnicząca Rady Dzielnicy Witomino.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu