Wodna atrakcja na Skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej

fontanna pływająca

Od tygodnia mieszkańcy Obłuża mają nową atrakcję. To pływająca fontanna, którą zainstalowano na stawie będącym częścią Skweru im. Ireny Kwiatkowskiej. Inwestycja została zrealizowana ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.

Skwer zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Dąbka i Kwiatkowskiego to ważny punkt dzielnicowych spotkań, festynów oraz rodzinnych spacerów. Stąd też pomysł radnych na uatrakcyjnienia tego miejsca właśnie w postaci podświetlonego wodotrysku.

Warto zaznaczyć, że fontanna nie jest zamontowana statycznie. Została zakotwiona do dna zbiornika i oprócz walorów estetycznych ma ona także inne, ważne funkcje. Między innymi napowietrza staw, dzięki czemu w zbiorniku jest mniej glonów, a więcej tlenu. W efekcie czego woda w stawie jest nie tylko czystsza, ale stwarza optymalne warunki do rozwoju środowiska przyrodniczego.

fontanna pływajaca na Skwerze Kwiatkowskiej_ Obłuże

Jak działa fontanna?

Strumienie wody dają obraz korony i osiągają wysokość 7 metrów. Co istotne, po zmroku fontanna zaczyna zmieniać kolory. To dzięki podświetleniu strumieni wody światłem białym i kolorowym. Zmieniają się one w zaprogramowanej kolejności, a całe oświetlenie sterowane jest zegarem astronomicznym i uruchamia się po zachodzie słońca.

Wodotrysk będzie funkcjonował od 1 maja do 31 października każdego roku. Na okres zimowy fontanna będzie demontowana. Nowy wodotrysk można podziwiać w następujących godzinach:
– od poniedziałku do piątku od 9:00 do 22:00
– w soboty od 9:00 do 23:00
– w niedziele od 9:00 do 22:30

Wykonawcą tej inwestycji jest firma „Nawodnienia” Jarosław Gajewski z Kapina, a jej łączny koszt to prawie 90 tys. złotych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu