Wolniej i bezpieczniej na ul. Widnej

Próg zwalniający na ulicy Widnej // fot. ZDiZ

Kolejna osiedlowa ulica ma swój próg zwalniający. Tym razem powstał on na ulicy Widnej na Witominie. To niewielka, ale aktywnie uczęszczana ulica prowadząca do zlokalizowanego w tym rejonie przedszkola nr 13. Z przejazdu tą ulicą korzystają z niej tylko mieszkańcy dzielnicy, ale też rodzice dowożący swoje pociechy do placówki oświatowej.

– W tym rejonie funkcjonuje już strefa tempo 30. Niestety wielu kierowców nadal ma kłopoty z respektowaniem tego ograniczania prędkości. Dzięki zwycięskiemu wnioskowi z Budżetu Obywatelskiego wykonaliśmy tu standardowy próg zwalniający. Wymusi on na kierowcach zdjęcie nogi z gazu, co przełoży się na uspokojenie ruchu. Skorzystają z tego nie tylko mieszkańcy bloku przy ul. Widnej, ale również mali podopieczni osiedlowego przedszkola. Krótko mówiąc będzie bezpieczniej! – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zainstalowany próg ma 10 cm wysokości. Wykonano go z kostki brukowej. Ma on standardowe oznakowanie poziome w postaci białych pasów.  Znajduje się vis-a- vis wejścia do klatek bloku przy ulicy Widnej 13.

Zadowolenia z realizacji tego projektu nie ukrywają mieszkańcy oraz rodzice przedszkolaków.

– Jako członkowie Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Widna 13 realizowaliśmy ten pomysł wspólnie z Administratorem Wspólnoty. Wniosek o wykonanie progu zwalniającego złożyliśmy na skutek licznych wniosków mieszkańców. Droga, na której zainstalowany jest próg, jest użytkowana z dużą częstotliwością przez mieszkańców dzielnicy Witomino. Pokonują ją również rodzice zawożący swoje pociechy do przedszkola. Jednocześnie bezpośrednio przy drodze znajdują się wejścia do klatek schodowych. Mamy nadzieję, że realizacja tego projektu przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na drodze oraz skłoni kierowców do zachowania odpowiedniej prędkości, przystosowanej do warunków drogowych – mówią wnioskodawcy Dariusz Fierke i Zdzisław Kędziora.

Za realizację tego zadania odpowiadał Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu