Wygodna infrastruktura ze środków Rad Dzielnic

Realizujemy inwestycje w dzielnicach Gdyni

Nowa nawierzchnia na ul. Rybaków, chodnik przy ul. Rtęciowej, schody przy ul. Sucharskiego i ul. Hallera czy wyniesione przejście na ul. Nałkowskiej. W ostatnim czasie zakończonych zostało kilka inwestycji realizowanych ze środków Rad Dzielnic.

Zakończyły się między innymi prace na ul. Rybaków, gdzie na odcinku około 300 metrów powstała nowa nawierzchnia.

– Prace na ul. Rybaków zostały wykonane w ramach zadań inwestycyjno-remontowych ze środków Rady Dzielnicy Babie Doły, otrzymanych od gminy w tej kadencji. Inwestycja zakładała wykonanie drogi z płyt YOMB, na skrajne płyty zastosowano specjalne płyty rowerowe, które mają mniejszą ilość otworów, tak aby trasa była wygodna dla miłośników jednośladów. Roboty drogowe już się zakończyły, więc mieszkańcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Prace na ul. Rybaków zostały wykonane na odcinku od posesji nr 8 do nr 5, wzdłuż zespołu dworsko-folwarcznego.

nowa nawierzchnia na ul. Rybaków
Nowa nawierzchnia z płyt na ul. Rybaków // fot. ZDiZ

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zakończył w ostatnim czasie również prace nad wykonaniem fragmentu chodnika przy ul. Rtęciowej. Prace wykonywane były w ramach środków bieżących Rady Dzielnicy Pogórze.

Ze środków bieżących Rady Dzielnicy Obłuże, ZDiZ wykonał drugi etap remontu schodów przy ul. Sucharskiego, pomiędzy przychodnią lekarską a sklepem Biedronka. W ramach prac wykonane zostały schody z kostki betonowej i poręcze.

W ramach zadań inwestycyjno-remontowych realizowanych ze środków Rady Dzielnicy Karwiny zakończono również budowę wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Nałkowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Buraczaną.

– Dzięki nowemu przejściu w okolicy poprawi się bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim dzieci uczęszczających do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 42 przy ul. Leopolda Staffa – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Dodatkowo, na ul. Nałkowskiej wykonano również w ostatnim czasie oznakowanie poziome w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zbudował również chodnik po obu stronach ul. Inżynierskiej, na odcinku od ul. Wielkopolskiej w kierunku ul. Sosnowieckiej. Inwestycja została wykonana w ramach zadań inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Orłowo. Ponadto, na fragmencie, ze środków gminy wykonano remont nawierzchni jezdni.

W ostatnich dniach zakończyły się również prace na ul. Hallera, bezpośrednio przy Przedszkolu nr 22, wyremontowane zostały schody wraz z murem. Ze schodów na co dzień korzystają rodzice oraz dzieci uczęszczające do placówki. Prace zostały wykonane w ramach zadań inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana.

wyremontowane schody
Wyremontowane schody przy ul. Hallera oraz przy ul. Sucharskiego // fot. ZDiZ

Kończą się natomiast prace polegające na budowie nowego chodnika przy ul. Żurawiej realizowane w ramach zadań inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Pustki Cisowskie. Inwestycja będzie gotowa we wrześniu. Do końca września zakończą się również prace na ul. Błękitnej realizowane w ramach zadań inwestycyjno-remontowych ze środków Rady Dzielnicy Oksywie.

– W ramach środków Rady Dzielnicy wyremontowano już chodniki, nawierzchnię ul. Błękitnej oraz wybudowano miejsca postojowe. Inwestycja była prowadzona w kilku etapach, a o wykonanie tych prac wnioskowali mieszkańcy – mówi Mateusz Kolera, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Oksywie.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: