Wymieniamy źródło światła na bardziej energooszczędne

ulica, ruch uliczny, widoczne pojazdy, zieleń, budynki i latarnie z flagami Polski

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podpisał umowę na wymianę źródeł światła w oprawach na ul. Świętojańskiej oraz na placu Kaszubskim. Prace prowadzić będą do dużych oszczędności – zmniejszy się zużycie energii elektrycznej.

Około 200 tysięcy złotych rocznie pozwoli zaoszczędzić wymiana źródeł światła, którą planuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni. Źródło światła zostanie wymienione w około 400 oprawach na ul. Świętojańskiej oraz na placu Kaszubskim.

– Obecnie w oprawach znajdują się matelohalogeny – źródło światła, które ma określoną żywotność, ulega awariom i wymaga wymiany. Zastąpi je źródło światła LED – które ma zdecydowanie dłuższą żywotność  i nie wymaga tylu prac serwisowych. Pozwoli to zaoszczędzić ponad 200 tysięcy złotych rocznie  – tłumaczy Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Prace zakładają jedynie wymianę źródła światła, oprawy pozostaną te same – a więc wizualnie latarnie uliczne będą wyglądały tak samo. Nie zmieni się również natężenie światła – a jedynie jego barwa, na nieco cieplejszą. Źródła światła o mocy 250 W,  zostaną zmienione na 100 W. Szacujemy, że inwestycja zwróci się w ciągu 3 lat.

– Sukcesywnie modernizujemy oświetlenie na terenie całej Gdyni. Co roku, coraz więcej źródeł światła to oświetlenie ledowe – mówi Dominik Jamrozy, kierownik Referatu Nadzoru Inwestorskiego i Oświetlenia w ZDiZ.

Prace zostaną wykonane do września. Koszt inwestycji to około 695 tys. złotych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: