Wyskokowa atrakcja na Dąbrowie

trampoliny ziemne_Dąbrowa

Najmłodsi mieszkańcy Dąbrowy mają do dyspozycji nową, plenerową rozrywkę. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na działce przy ul. Szafranowej powstał park trampolin ziemnych. Już w ten weekend będzie można odwiedzić to miejsce z całą rodziną.

Park trampolin obejmuje powierzchnię ok. 500 m². Zlokalizowany jest tuż przy popularnej ścieżce rowerowej i chodniku, biegnących wzdłuż ul. Rdestowej. Dotychczas był to kompletnie nieużywany teren, na którym rosła trawa. Teraz działka jest bezpiecznie ogrodzona i oprócz trampolin posiada małą architekturę w postaci ławek z podłokietnikami, koszy na odpady oraz stojak rowerowy. Wejście do obiektu możliwe jest z dwóch różnych stron.

– To kolejna inwestycja, w efekcie której mieszkańcy Gdyni otrzymują możliwość aktywnej rekreacji w swoim najbliższym, sąsiedzkim otoczeniu. Promujemy ruchu na świeżym powietrzu, szczególnie wśród najmłodszych gdynian, którzy po wielu miesiącach pandemicznej izolacji, powinni integrować się z rówieśnikami i korzystać z dzielnicowych atrakcji. Park trampolin ziemnych daję taką szansę i jestem przekonany, że przy sprzyjającej, wakacyjnej pogodzie szybko zyska sporą popularność – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Na placu zamontowano łącznie osiem trampolin o różnych rozmiarach. Siedem z nich ma w kształt kwadratu i wymiar 100 cm x 100 cm, a ósma trampolina ma długość ponad 7 metrów.

Wszystkie trampoliny są zabezpieczone bezpieczną nawierzchnią syntetyczną.

– Od teraz mieszkańcy Dąbrowy mają do dyspozycji dwie nowoczesne i nietypowe przestrzenie. Tydzień temu otworzyliśmy wybieg dla psów z torem agility, a teraz udostępniamy park trampolin ziemnych, przeznaczony dla najmłodszych. Inwestycje te są świetnym przykładem jak kreatywnie można wykorzystać Budżet Obywatelski do metamorfozy dzielnicowej przestrzeni. Oba obiekty oferują fantastyczną szansę spotkań i integracji dla małych, dużych, a nawet czworonożnych mieszkańców naszej dzielnicy – podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Pomysłodawczynią budowy parku trampolin ziemnych jest pani Anna Brzeska-Cupisz, która w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowała m.in. projekt miasteczka drogowego przy ZSP nr 3 przy ul. Nagietkowej 73.

Za budowę parku była odpowiedzialna firma Green Poland Krzysztof Polakowski.

Zadanie  koordynowali pracownicy Referatu Małej Architektury Miejskiej w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

Łączny koszt realizacji tego zadania wyniósł 173 781,86 złotych.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: