Wyświetlacze prędkości już działają!

Od dziś kierowcy przejeżdżający przez ulicę Rdestową oraz Witomińską zauważą nowe znaki pionowe. Będą to wyświetlacze prędkości, których zadaniem jest uspokojenie ruchu na drogach znajdujących się w sąsiedztwie szkół. Instalacja wyświetlaczy to efekt miejskiej kampanii mającej na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych gdynian.

– W ubiegłym tygodniu komunikowałam zakres działań naszej miejskiej specgrupy ds. bezpieczeństwa. I zgodnie z zapowiedzią widzimy pierwsze efekty jej pracy w postaci wyświetlaczy prędkości zainstalowanych na Witominie oraz Dąbrowie. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie zwiększy czujność kierowców i podniesie bezpieczeństwo pieszych, a w szczególności dzieci, które samodzielnie uczęszczają do szkoły. Zapewnienie bezpieczeństwa gdyńskim uczniom jest naszym priorytetem – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. 

Wyświetlacze prędkości

Cztery wyświetlacze prędkości zostały zainstalowane przed przejściami dla pieszych w miejscu istniejącej sygnalizacji ostrzegawczej „Uwaga Dzieci” w następujących lokalizacjach:

  • Witomińska – przejście dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 – kierunek Centrum
  • Witomińska – przejście dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 – kierunek Chwarzno
  • Rdestowa – przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Kolendrową (w okolicy Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1 i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3)
  • Rdestowa – przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Lukrecjową (w okolicy Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1 i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3)

Jakie komunikaty zobaczą kierowcy na wyświetlaczach prędkości?
– Gdy pojazd będzie jechał z dozwoloną prędkością, to wyświetli się pomierzona prędkość wraz z napisem „DZIĘKUJĘ”.
– Gdy pojazd przekroczy dozwoloną prędkość, to wyświetli się pomierzona prędkość wraz z migającym napisem „ZWOLNIJ”.
– W przypadku braku pojazdów na znaku będzie wyświetlana dozwolona maksymalna prędkość w danej lokalizacji.

– Tydzień przed uruchomieniem wyświetlacze zbierały dane prędkościowe, które umożliwią weryfikację pomiarów przed i po montażu tych urządzeń. Zebrane dane zostaną przeanalizowane przez inżynierów z gdyńskiego zespołu TRISTAR. Ich wnioski pozwolą na decyzję dotyczącą ewentualnego montażu nowych urządzeń przy kolejnych przejściach dla pieszych- mówi Hanna Wyszyńska, rzecznik gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu