Wyświetlacze prędkości już działają!

Wyświetlacze prędkości

Od dziś kierowcy przejeżdżający przez ulicę Rdestową oraz Witomińską zauważą nowe znaki pionowe. Będą to wyświetlacze prędkości, których zadaniem jest uspokojenie ruchu na drogach znajdujących się w sąsiedztwie szkół. Instalacja wyświetlaczy to efekt miejskiej kampanii mającej na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych gdynian.

– W ubiegłym tygodniu komunikowałam zakres działań naszej miejskiej specgrupy ds. bezpieczeństwa. I zgodnie z zapowiedzią widzimy pierwsze efekty jej pracy w postaci wyświetlaczy prędkości zainstalowanych na Witominie oraz Dąbrowie. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie zwiększy czujność kierowców i podniesie bezpieczeństwo pieszych, a w szczególności dzieci, które samodzielnie uczęszczają do szkoły. Zapewnienie bezpieczeństwa gdyńskim uczniom jest naszym priorytetem – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. 

Wyświetlacze prędkości

Cztery wyświetlacze prędkości zostały zainstalowane przed przejściami dla pieszych w miejscu istniejącej sygnalizacji ostrzegawczej „Uwaga Dzieci” w następujących lokalizacjach:

  • Witomińska – przejście dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 – kierunek Centrum
  • Witomińska – przejście dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 – kierunek Chwarzno
  • Rdestowa – przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Kolendrową (w okolicy Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1 i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3)
  • Rdestowa – przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Lukrecjową (w okolicy Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1 i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3)

Jakie komunikaty zobaczą kierowcy na wyświetlaczach prędkości?
– Gdy pojazd będzie jechał z dozwoloną prędkością, to wyświetli się pomierzona prędkość wraz z napisem „DZIĘKUJĘ”.
– Gdy pojazd przekroczy dozwoloną prędkość, to wyświetli się pomierzona prędkość wraz z migającym napisem „ZWOLNIJ”.
– W przypadku braku pojazdów na znaku będzie wyświetlana dozwolona maksymalna prędkość w danej lokalizacji.

– Tydzień przed uruchomieniem wyświetlacze zbierały dane prędkościowe, które umożliwią weryfikację pomiarów przed i po montażu tych urządzeń. Zebrane dane zostaną przeanalizowane przez inżynierów z gdyńskiego zespołu TRISTAR. Ich wnioski pozwolą na decyzję dotyczącą ewentualnego montażu nowych urządzeń przy kolejnych przejściach dla pieszych- mówi Hanna Wyszyńska, rzecznik gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu