Zaczynamy kolejne remonty dróg

Odcinki ulic, kt. będą remontowane. fot google map

Wybrane odcinki trzech ulic: Wójta Radtkego, Władysława IV i Jana z Kolna zostaną wyremontowane. Aby zminimalizować potencjalne utrudnienia i ograniczyć uciążliwe objazdy, drogowcy planują wykonanie robót w maksymalnie 10 dni, w dwóch etapach. Jednak warunkiem koniecznym do układania warstw bitumicznych są sprzyjające temperatury i brak deszczu.

– W pierwszym kwartale tego roku poprawiliśmy standard nawierzchni na odcinkach ulic Morskiej, Hutniczej, Unruga oraz wielu dzielnicowych dróg. W drugiej połowie maja rozpoczniemy prace na kluczowych ulicach w centrum. Wyremontujemy fragmenty ulic Władysława IV, Jana z Kolna oraz Wójta Radtkego. Remont nawierzchni zwiększy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Poprawę standardu podróży odczują również pasażerowie komunikacji zbiorowej, bo wyremontujemy nawierzchnię na uczęszczanych trasach gdyńskich linii autobusowych i trolejbusowych – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W tych lokalizacjach planowany jest remont nawierzchni:

  • Jana z Kolna- w rejonie skrzyżowania z ul. Władysława IV
  • Władysława IV-w rejonie I Urzędu Skarbowego
  • Wójta Radtkego- na odcinku ulic 3 Maja – Władysława IV

– Remont odcinków tych śródmiejskich ulic poprawi standard komunikacji wielu mieszkańców. Przypomnijmy, że przy tych ulicach zlokalizowany jest m.in. I Urząd Skarbowy, Konsulat Kultury czy żłobek Niezapominajka. Tak więc lepszy i bezpieczniejszy dojazd będą miały osoby rozliczający swój PIT w gdyńskiej skarbówce, rodzice dowożący pociechy do publicznego żłobka oraz amatorzy koncertów i spektakli, którzy już teraz mogą korzystać z oferty kulturalnej Gdyni – mówi Joanna Zielińska, przewodniczący Rady Miasta Gdyni.

W pierwszej fazie remontu nastąpi frezowanie nawierzchni bitumicznej oraz wykonanie nowej nawierzchni wiążącej. Zostaną też wyregulowane urządzenia kanalizacyjne i odtworzone pętle indukcyjne. Zdecydowaną większość robót planuje się wykonać wprowadzając zwężenia i utrzymując ruch, jednak należy spodziewać się również całkowitego zamknięcia ulicy Władysława IV.

– Ze względów technologicznych na czas układania nawierzchni w południowej części ul. Jana z Kolna (wlot z ul. Władysława IV) konieczne będzie zamknięcie ul. Władysława IV. Oznacza to dwukrotne, jednodniowe zamknięcie dojazdu do Urzędu Skarbowego, planowane na dwie kolejne soboty.  Objazd będzie poprowadzony ulicami Wójta Radtkego, placem Kaszubskim i Jana z Kolna. O szczegółowych,  tymczasowych organizacjach ruchu będziemy informować na bieżąco – wyjaśnia inż. Tomasz Delekta z Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni, który nadzoruje ten remont.

Planowany początek robót to 19 maja. Termin zakończenia prac to koniec maja br.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: