Zagłosuj na Park Centralny

widok na staw w parku, widoczne zebrane osoby, słoneczny dzień

Trwa I etap 28. edycji konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Rywalizuje w nim ponad 400 inwestycji i obiektów z całej Polski. Finalistów wybierze jury złożone z ekspertów – m.in. architektów, inżynierów, przedstawicieli branży budowlanej czy samorządowców. Częścią konkursu jest również plebiscyt internetowy. Można w nim oddać głos na Park Centralny. Głosowanie potrwa do 9 maja.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” nagradza realizacje przedsięwzięć budowlanych ukończonych wyróżniających się szczególnymi walorami. Propaguje i wspiera działania na rzecz ratowania dziedzictwa narodowego oraz promuje modernizacje, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. Są w nim doceniani inwestorzy, wykonawcy i projektanci – za konkretną realizację.

Trwa I etap 28. edycji konkursu. Zgłoszono do niego ponad 400 inwestycji i obiektów z całej Polski. Na liście znalazła się również gdyńska realizacja – Park Centralny. To jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Zupełnie nowe, kompleksowe zagospodarowanie zielenią terenu w samym centrum Gdyni. To tutaj skrył się podziemny parking dla samochodów, tu pojawił się też staw, który co roku będzie się zamieniać w zimową ślizgawkę i wreszcie to tutaj skorzystamy z polany piknikowej. Aktywni znajdą dla siebie miejsce do biegów, ćwiczeń czy innych form treningu. A osoby szukające wytchnienia znajdą je wśród kwiatów i ziół lub w pobliżu stawu biologicznego, w którym można podglądać życie wodnych stworzeń.

widok z góry na park centralny, widoczne tereny zielone, ścieżki, w tle budynki
Park Centralny z lotu ptaka (fot. Konrad Maćkowiak)

Teraz jury składające się ekspertów ocenia poszczególne obiekty. Najlepsze trafią do finału. Jednak równie ważny jest głos mieszkańców. Dlatego równolegle odbywa się plebiscyt internetowy.

Głosowanie online wystartowało 4 kwietnia i potrwa do 9 maja do godz. 12.00. Jest prowadzone na stronie internetowej konkursu – modernizacjaroku.org.pl. Na dany obiekt można oddać głos codziennie. Jak to zrobić? Należy znaleźć daną inwestycję na liście i kliknąć przycisk „Zagłosuj”. Następnie trzeba wypełnić krótki formularz – podać swoje imię, nazwisko oraz e-mail, a następnie wysłać swój głos. Na podany adres mailowy zostanie wysłany link do aktywacji głosu. Należy go zaakceptować.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” jest organizowany przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego i Targi Pomorskie przy współudziale Związku Powiatów Polskich oraz Polskiej Izby Budownictwa.

// gdynia.pl

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: