Zakończenie prac i wznowienie ruchu na ul. Janka Wiśniewskiego

Zakończyła się odbudowa przepustu na rzece Chylonce pod jezdnią ulicy Janka Wiśniewskiego

Zakończyła się odbudowa przepustu Janka Wiśniewskiego wraz z fragmentem drogi. Ruch na ul. Wiśniewskiego zostanie przywrócony we wtorek 7 czerwca do południa.

– Zadaniem wykonawcy była odbudowa przepustu na odcinku prawie 10 metrów, umocnienie skarp, odtworzenie ścian wlotowych, muru oporowego i zatoki postojowej na ul. Janka Wiśniewskiego. Odtworzona została również nawierzchnia jezdni. Wszystkie prace zakończyły się jeszcze w maju. Zamkniętym na czas prac odcinkiem ul.  J. Wiśniewskiego będzie można się poruszać już jutro – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zadaniem wykonawcy była odbudowa przepustu, umocnienie skarp, odtworzenie ścian wlotowych, muru oporowego i zatoki postojowej na ul. Janka Wiśniewskiego. Odtworzona została również nawierzchnia jezdni
Odtworzona nawierzchnia i zatoka postojowa na ul. Janka Wiśniewskiego // fot. ZDiZ

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni wspólnie z Zarządem Morskiego Portu Gdynia podpisał umowę na odbudowę przepustu na rzece Chylonce pod jezdnią ulicy Janka Wiśniewskiego w grudniu minionego roku.

– Zarząd Morskiego Portu Gdyni i Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podpisał w tej sprawie stosowne porozumienie, gdyż miejsce awarii znajdowało się na styku działek portu i gminy. Zarząd Morskiego Portu Gdynia partycypował w kosztach realizacji tej wieloetapowej inwestycji, która finalnie usprawni przepustowość ważnego dla Gdyni szlaku komunikacyjnego – mówi Jacek Sadaj, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Była to wielobranżowa inwestycja, która  wymagała wielu uzgodnień i pozwoleń.

Skala uszkodzeń na przepuście ul. Wiśniewskiego była bardzo rozległa. Przed rozpoczęciem odbudowy musieliśmy uzyskać wiele ekspertyz i uzgodnień w zakresie branży drogowej, mostowej i elektroenergetycznej – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Zakończyła się odbudowa przepustu Janka Wiśniewskiego
Odbudowany przepust na rzece Chylonce pod jezdnią ulicy Janka Wiśniewskiego // fot. ZDiZ

W trakcie prac mostowych oraz drogowych Energa Oświetlenie sp. z o.o. odbudowała swoje linie kablowe znajdujące się nad przepustem.

Przypomnijmy, do uszkodzenia przepustu oraz korpusu drogi w obrębie nasypu wlotowego doszło w czerwcu 2019 roku. Przyczyną były obfite opady deszczu, przez które wezbrały wody rzeki Chylonki.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: