Zakończył się remont ulicy Lipnowskiej

wyremontowana Lipnowska

Dobra informacja dla dzielnicy Mały Kack, a w szczególności mieszkańców ulicy Lipnowskiej. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni zgodnie z planem zakończył prace remontowe na ich ulicy.  Dzięki modernizacji można teraz bezpiecznie korzystać nie tylko z nowej jezdni, ale też z równych chodników.

– Konsekwentnie prowadzimy prace modernizacyjne i remontowe w gdyńskich dzielnicach W ramach tych przedsięwzięć modernizujemy nie tylko infrastrukturę drogową, ale i ciągi piesze. Każda taka realizacja podnosi komfort życia mieszkańców. Tak też jest w przypadku ulicy Lipnowskiej, która została optymalnie przystosowana do potrzeb pieszych i zmotoryzowanych mieszkańców – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

zmiany na ulicy Lipnowskiej

Przypomnijmy, że gdyński ZDIZ zaplanował remont ulicy Lipnowskiej jeszcze w 2017 roku. Jednak z uwagi na konieczność przeprowadzenia modernizacji sieci gazowej właśnie na tej ulicy, należało wypracować nowy harmonogram remontu. Po zakończeniu prac gazowników rozpoczęto etap robót drogowych na odcinku od ul. Piotrkowskiej do ul. Olkuskiej. Jezdnia o długości ok 150 metrów zyskała nową nawierzchnię bitumiczną. Po stronie ulicy z nieparzystymi numerami posesji częściowo wymieniono oraz wyregulowano krawężnik, następnie przełożono nawierzchnię chodnika z kostki betonowej.

– Remont fragmentu ulicy Lipnowskiej to ostatnie przedsięwzięcie z listy zadań inwestycyjno -remontowych zaplanowanych przez Radę Dzielnicy Mały Kack jeszcze w ubiegłej kadencji. Mieszkańcy dzielnicy bardzo mocno zabiegali o ten remont i tym samym zdopingowali nas do działania. Wspólnie osiągnęliśmy nasz cel – mówi Sebastian Jędrzejewski, obecnie radny Miasta Gdyni, a w latach 2007 – 2014 radny Małego Kacka.

Koszt realizacji tego zadania to 260 000 zł, z czego 200 000 zł pochodzi z budżetu Rady Dzielnicy Mały Kack.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu