Zakończyliśmy remont ul. Owocowej

ul. Owocowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zakończył remont ul. Owocowej na Dąbrowie. Inwestycja została zrealizowana ze środków Rady Dzielnicy Dąbrowa w ramach zadań inwestycyjno-remontowych, otrzymanych od gminy w tej kadencji.

– Prace na ul. Owocowej polegały na wymianie nawierzchni i zostały przeprowadzone na odcinku od ul. Truskawkowej, do końca ul. Owocowej. O nową nawierzchnię w tym miejscu wnioskowali przede wszystkim mieszkańcy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inwestycja pochłonęła około 700 tys. złotych, prace zostały realizowane ze środków Rady Dzielnicy Dąbrowa.

– Nawierzchnia w tym miejscu była nierówna i składała się z kostki i płyt betonowych. Po przeprowadzonych konsultacjach społecznych ww. zadanie wskazane zostało przez mieszkańców dzielnicy, jako jedno z najważniejszych do realizacji w dzielnicowej przestrzeni – mówi Bartosz Grube Radny Dzielnicy Dąbrowa.

Na ul. Owocowej pojawiła się nowa, równa i bezpieczna nawierzchnia z kostki betonowej Aquaton. To proste, popularne i ekologiczne rozwiązanie do stosowania w miejscach, w których wymagane jest szybkie odprowadzenie wód opadowych.

Obecnie dzięki środkom finansowym z Rad Dzielnic, realizowany jest również remont nawierzchni ul. Granatowej na Oksywiu. W tym tygodniu rozpocznie się również remont chodnika przy ul. Błękitnej. W planach jest też wymiana nawierzchni na parkingu przy ul. Godebskiego.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: