Zaproszenie na gdyński, rowerowy audyt

Drodzy gdynianie,

w środę 23 października br. o godzinie 16:15 odbędzie się kolejny etap audytu polityki rowerowej Gdyni. Audyt będzie miał formę wspólnego objazdu rowerowego po naszym mieście. Zatem zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców, radnych, pracowników urzędu i osoby zainteresowane rozwojem ruchu rowerowego. Spotykamy się przed budynkiem Urzędu Miasta przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54. Prosimy o przyjazd własnymi rowerami.

Przejazd ma na celu ocenę jakości i komfortu gdyńskiej infrastruktury rowerowej. Naoczne sprawdzenie warunków ruchu rowerowego umożliwi wypracowanie zestawu rekomendacji. Będą to działania potrzebne i możliwe do wdrożenia w ciągu najbliższych 2 lat. Wszystko po to,  aby można było bezpieczniej i wygodniej poruszać się rowerem w naszym mieście. W ciągu 2-godzinnej przejażdżki, z ekspertami ds. polityki rowerowej, spojrzymy na Gdynię z nowej perspektywy, dokumentując wszelkie interesujące czy wymagające interwencji miejsca. Przejazd będzie obejmował istotne z punktu widzenia polityki rowerowej cele podróży, takie jak dworzec kolejowy jako węzeł przesiadkowy, urząd miasta, centrum handlowe, szkołę, osiedle mieszkaniowe oraz wiele innych.

Objazd rowerowy jest częścią procesu realizacji audytu polityki rowerowej BYPAD 14 gmin wchodzących w skład Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. Zgodnie z metodologią dzieli się na kilka podstawowych etapów. Po realizacji części diagnostycznej i konsultacyjnej (https://www.metropoliagdansk.pl/strategia-transportu-i-mobilnosci/system-roweru-metropolitalnego-srm/diagnoza-polityki-rowerowej-bypad/) rozpoczyna się etap wizji lokalnej istniejącej infrastruktury rowerowej.

Znane przysłowie mówi, że na rower nie ma złej pogody, bywają jedynie nieodpowiednio do niej przygotowani rowerzyści. Dlatego też prosimy o właściwe przygotowanie się do jazdy uwzględniającej jesienne warunki atmosferyczne. Zakładamy wolne tempo jazdy i częste przerwy umożliwiające omówienie istotnych szczegółów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o ewentualne potwierdzenie udziału u pana Jakuba Furkala: j.furkal@zdiz.gdynia.pl

Serdecznie zapraszamy

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu