ZDiZ pracował przy budowie lodowiska

Podbudowa wykonana na zlecenie ZDiZ

W połowie grudnia wystartuje miejska ślizgawka. Przy budowie lodowiska zlokalizowanego na parkingu przy między halą sportowo-widowiskową Gdynia Arena a Centrum Riviera pracował również Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

– Administratorem obiektu jest Gdyńskie Centrum Sportu. Przygotowania do uruchomienia miejskiej ślizgawki rozpoczęły się już w minionym tygodniu, obiekt zostanie otwarty w połowie miesiąca – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ostatnich dniach, zanim prace rozpoczął wykonawca inwestycji, konieczne roboty związane z budową lodowiska wykonał Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

– Prace polegały na wykonaniu podbudowy pod taflę lodowiska. W ramach prac wykonaliśmy specjalną platformę, aby możliwe było zbudowanie lodowiska. Podbudowa została wykonana z kruszywa – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Tafla lodowiska ma powierzchnię 19 na 30 metrów. Na terenie nowego na mapie Gdyni obiektu dostępne będzie zaplecze socjale i sanitarne.

– Lodowisko na parkingu między halą sportową i Centrum Riviera będzie funkcjonować 7 dni w tygodniu. Na miejscu będzie można wypożyczyć kask, łyżwy i przede wszystkim mile spędzić wolny czas – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania lodowiska.

Podbudowa wykonana na zlecenie ZDiZ
Podbudowa wykonana na zlecenie ZDiZ // fot. M Mielewski

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: