Zima nie odpuszcza

Widok z góry na skrzyżowanie ulic 10 Lutego i 3 Maja wykonane w dniu 11.02 // fot. ZDiZ

Prognozy pogody zapowiadały na dziś ustanie opadów śniegu. Niestety gdyńskie drogi, chodniki i miejsca parkingowe są sukcesywnie zasypywane przez ciągły opad drobnego lub bardziej intensywnego śniegu. Wytężona praca służb miasta, sprzętu oraz ekip odśnieżających niknie pod kolejnymi warstwami opadów. Utrzymana jest pełna mobilizacja zarówno jednostek miejskich, jak i firm podwykonawczych.

W ciągu ostatniej doby na gdyńskich drogach, chodnikach i przystankach pracowały łącznie 172 osoby. Zaangażowaliśmy do akcji 90 pojazdów specjalnych, które nadal pracują we wszystkich rejonach miasta. Naszym priorytetem jest udrożnienie w największym zakresie głównego układu komunikacyjnego, tam, gdzie porusza się transport zbiorowy. Dokładamy maksymalnych starań, aby zapewnić bezpieczeństwo również na drogach lokalnych i ciągach pieszych. Nie zwalniamy tempa i działamy wszystkimi możliwymi siłami ludzkimi i sprzętowymi – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Tylko podczas ostatniej doby (10/11.02) pługo-posypywarki LIZUD odpłużyły i posypały drogi na łącznym dystansie 1400 km! Do posypu zastosowano mieszankę soli drogowej z piaskiem oraz  solankę.

Na mniejszych drogach lokalnych pracowały również pługo-posypywarki, ciągniki z osprzętem oraz ładowarki, które skierowały do akcji firmy podwykonawcze.

Ze środy na czwartek ponad 100 pracowników ręcznie walczyło ze śniegiem zasypującym chodniki, ścieżki rowerowe, tunele, kładki, schody, miejsca parkingowe i przystanki autobusowe.

– Pracujemy bez przerwy, w trybie dwóch zmian. Działamy na terenie wszystkich ciągów drogowych, pieszych i rowerowych. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo dotkliwa i mieszkańcy mają problemy z komunikacją pieszą i drogową. Staramy się bieżąco reagować na ich zgłoszenia, szczególnie tam gdzie wymagana jest pilna interwencja – wyjaśnia Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Pod tymi numerami dyżurują służby miejskie:

Referat Planowania i Standaryzacji LIZUD

od poniedziałku do piątku, w godz.: 7:30 – 15:30 tel. 725 269 686

Straż Miejska tel.986. całodobowo

Punkt Informacji Drogowej  gdańskiego oddziału GDDKiA tel. 19 111 przyjmuje zgłoszenia dotyczące stanu Obwodnicy Trójmiasta

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu