Złoto dla naszej rowerowej ekipy

Laur zwycięźcy, pracownicy ZDiZ, plakat konkursu // fot. ZDiZ, pixabay

Zakończyła się wielomiesięczna rywalizacja w ramach 9. edycji kampanii „Do pracy jadę rowerem”. Pandemia koronawirusa znacznie skomplikowała przebieg przedsięwzięcia. Jednak uczestnikom, a w szczególności pracownikom Zarządu Dróg i Zieleni, nie zabrakło motywacji. Drużyna ZDiZ zaliczyła 3195 przejazdów i tym samym zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii!

Do tegorocznej edycji przystąpiło 331 firm, do pracy dojeżdżało 1 986 pracowników gdyńskich firm i instytucji, którzy łącznie zarejestrowali 131 588 przejazdów. Jak podkreślają organizatorzy tryb pracy zdalnej i obostrzenia COVID-19 nie pozwoliły na pobicie wcześniejszych rekordów. Jednak kilkunastoosobowa drużyna ZDiZ nawet pomimo niesprzyjającej aury decydowała się na podróż jednośladem do pracy. I można śmiało powiedzieć, że swoją konsekwencją wyjeździli 21 994 km i pierwsze miejsce w kategorii średnich firm.

W zespole ZDiZ jeździło łącznie 30 osób.
Najlepszy wynik osiągnął Robert Muszyński, który od początku konkursu przejechał 3346 km!
Niewiele mniejszy wynik miał Adam Lesiński3010 km!
Gratulujemy arcymistrzom, ale też wszystkim aktywnym rowerzystom z ZDiZ!

Przypomnijmy, że w tym roku nagrodzono firmy, za liczbę zarejestrowanych przejazdów do/z pracy, w 4 kategoriach. Znaczenie miała wielkość przedsiębiorstwa. Liczyła się regularność i liczba podróży, a nie długość przebytych tras.

Laureaci z mikrofirm
Na miejscu pierwszym znalazła się firma Simplar Mikołaj Feliński z 426 przejazdami, natomiast na drugim – Euro Lider Group z liczbą 338 przejazdów.

Małe firmy
Zwycięzcą w tej kategorii został Dział Sprzętu Ratowniczego Warsztatów Techniki Morskiej z 1289 przejazdami, a wynik 1132 należy do Dywizjonu Okrętów Podwodnych.

Średnie firmy
Wśród średnich firm najlepszy okazał się Zarząd Dróg i Zieleni, którego pracownicy odbyli 3195 przejazdów. Druga na podium jest Jednostka Wojskowa 3660 z wynikiem 2865.

Duże firmy
Wśród dużych firm bezkonkurencyjny ponownie okazał się CRIST, którego pracownicy odbyli 8503 przejazdy (o 20% więcej niż w zeszłym roku), a kolejnym laureatem został Radmor z liczbą 3397.

Do ośmiu zwycięskich firm do rozlosowania wśród uczestników trafią pakiety upominków od partnerów tegorocznej edycji – Alexandra oraz PEWiK. Z kolei Mobilna Gdynia, dla pracowników aktywnie korzystających z rowerów, przygotowała przyborniki na biurko w kształcie roweru cargo.

Osoby, które podczas całej kampanii zarejestrowały minimum 60 przejazdów, wzięły udział w losowaniu nagród pieniężnych. Wśród 800 potencjalnych szczęśliwców znalazły się 62 osoby, które wygrały 200, 350 lub 500 zł. Łączna pula nagród wyniosła 22 000 zł.

Losowanie nagród odbyło się na kanale Youtube. Poprowadziły go pracownice Samodzielnego Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością.

 

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu