Zmiany w organizacji ruchu na ul. Morskiej wprowadzone. Ruszają prace.

Od piątkowego poranka obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na ul. Morskiej. Jest to związane z remontem przejścia podziemnego na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna, który właśnie się rozpoczyna.

Z czwartku na piątek (6/7.06) wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na ul. Morskiej, związane z remontem przejścia podziemnego. Przypomnijmy, że prace potrwają około 9 miesięcy i będą podzielone na etapy, tak aby zminimalizować utrudnienia. Remont jest konieczny do wykonania z uwagi na stan techniczny obiektu. W piątkowy poranek ruch w miejscu prac odbywał się płynnie.

– Prace będą prowadzone w etapach, aby zminimalizować utrudnienia. Przejazd ul. Morską przez cały okres prac będzie możliwy po dwóch pasach, w obu kierunkach – podkreśla Marta Jastrzębska-Milewska, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Zmiany w organizacji ruchu:

  • Na wysokości remontowanego przejścia wprowadzone zostało zwężenie z 3 do 2 pasów ruchu w kierunku centrum. Sugerowany objazd odbywa się ul. Warszawską,
  • Jadąc w drugim kierunku, od strony centrum/ul. Podjazd, w dalszym ciągu dostępne są dwa pasy ruchu, ale zostały one przesunięte – w rejonie przejścia podziemnego prowadzone są już prace budowlane i konieczne jest przesunięcie ruchu na fragmencie ul. Morskiej,
  • Na czas prac, przejście podziemne będzie dostępne dla ruchu pieszego, zwężone zostało jedynie wejście do przejścia podziemnego od strony dworca.

Termin zakończenia tego etapu i rozpoczęcia kolejnych może być zmieniany, w zależności od zakresu robót. Szacowany czas prac w ramach tego etapu – to około 3 miesięcy. Będziemy informować o zmianach w osobnych komunikatach.

Zmiany w organizacji ruchu na czas prac dotyczą również rowerzystów. Jadąc od strony Rumi, są oni kierowani na jezdnię ul. Morskiej lub tunelem pod ul. Morską. Jadąc od strony ul. Podjazd są kierowani na jezdnię, następnie na drogę rowerową. W najbliższych dniach pojawi się dodatkowe oznakowanie informujące rowerzystów.

Zakres prac

Przejście pod ul. Morską na wysokości dworca Gdynia Główna to przedłużenie tunelu od dworca i pod peronami kolejowymi aż do ul. Wolności. To bardzo ważny tunel, z którego codziennie korzystają turyści i mieszkańcy. Przejście podziemne zostało zbudowane w latach 60, a ostatni remont w ramach prac utrzymaniowych przeszło w 2012 r. Obiekt wymaga naprawy z uwagi na zły stan techniczny. Celem prac jest wzmocnienie konstrukcji przejścia i zabezpieczenie jej przed między innymi przeciekaniem.

Modernizacja zakłada wymianę izolacji nad całą powierzchnią przejścia poziemnego i wybudowanie windy zlokalizowanej w części przejścia od strony torów PKP. Winda umożliwi przejście na poziom ul. Morskiej w sąsiedztwie torów kolejowych. Szyb windy zlokalizowany zostanie w rejonie stacji MEVO (jej położenie zostanie skorygowane).

Zakres prac – w celu zapewnienia drożności ul. Morskiej – będzie realizowany etapowo. Dotyczy to szczególnie prac związanych z wymianą izolacji, które wymagać będą zmian w organizacji ruchu na ul. Morskiej.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: