Zniszczone parkomaty w okolicy Polanki Redłowskiej

Uszkodzone parkomaty

Po minionym weekendzie odnotowaliśmy znaczne uszkodzenia pięciu parkomatów w okolicy Polanki Redłowskiej. Urządzenia zostały uszkodzone celowo przez niezidentyfikowanych sprawców.

– Obecnie trwa szacowanie strat przez Dział Płatnego Parkowania Zarządu Dróg i Zieleni, który w poniedziałek rano był na miejscu i przeprowadził oględziny. Sprawa została również zgłoszona organom ścigania. Koszt jednego nowego urządzenia to około 30 tys. złotych, parkomaty są ubezpieczone – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przypominamy, że uszkodzenia parkomatów nie zwalniają nas z konieczności uiszczenia opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Prosimy o dokonywanie płatności w działających urządzeniach lub elektronicznie.

– Nie wszystkie parkomaty przy Polance Redłowskiej padły ofiarą wandali, dlatego opłatę możemy uiścić w innym, działającym urządzeniu lub za pośrednictwem aplikacji mobilnych: moBILET, Flowbirdapp, SkyCash – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Przy Polance Redłowskiej pojawiły się już dwa urządzenia zastępcze.

lokalizacje uszkodzonych parkomatów
Lokalizacje uszkodzonych parkomatów

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: