Remont schodów i chodnika na ul. Ledóchowskiego

Mapka pokazująca odcinki remontowanych schodów i chodnika// mat.pras. #dzielnicewGdyni

W pierwszej połowie września tego roku rozpocznie się kolejny remont ciągów pieszych na Obłużu. Poprawi się jakość przejścia na chodniku oraz schodach na ulicy Ledóchowskiego. Te popularne dzielnicowe ciągi prowadzą m.in. do skweru im. Ireny Kwiatkowskiej. Kilkudniowy remont poprawi standard komunikacji pieszej w tym rejonie.

Wrzesień to pracowity miesiąc dla ekip remontowych. Przypomnijmy, że trwają intensywne roboty na ul. Kwiatkowskiego. Drogowcy prowadzą prace na łącznicy zjazdowej estakady Kwiatkowego w ul. J. Wiśniewskiego. Lada moment rozpocznie się budowa ul. Metalowej, Rogali oraz Uranowej. Planowany jest też remont odcinka ul. Dąbka.

– W północnych dzielnicach miasta poprowadzimy równolegle kilka wielomilionowych inwestycji drogowych. Nie zapominamy też o mniejszych ulicach, które są ważne dla codziennej komunikacji mieszkańców. Dlatego w pierwszej połowie września poprawimy standard chodnika przy ul. Ledóchowskiego 8. Zadbamy też o poprawę bezpieczeństwa schodów prowadzących do stawu na skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej – wskazuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inżynierowie z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni zaplanowali remont schodów bez wymiany poręczy. W ramach remontu chodnika będą wymienione wszystkie jego elementy, tzn. obrzeża, krawężniki oraz płyty. Dzięki temu mieszkańcy okolicznych bloków zyskają bezpieczne i równe dojście do lubianego skweru.

Prace będą wykonane ze środków finansowych Rady Dzielnicy Obłuże.

Przy sprzyjającej pogodzie ekipa remontowa planuje wykonanie remontu w kilka dni.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: