Media podziemne na bazie północnej już gotowe

Budowa bazy północnej LIZUD // fot. ZDiZ

Miesiąc temu na działce gminnej przy ul. Północnej firma Eurovia Polska S.A. rozpoczęła pierwsze prace związane z budową drugiej bazy Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg. Wczoraj odbyło się spotkanie koordynacyjne, w którym uczestniczyli przedstawicieli gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni, wykonawca, projektant oraz inspektor nadzoru budowlanego.

Kierownik budowy potwierdził status prac, które udało się do tej pory przeprowadzić. W pierwszej kolejności zadbano o wyposażenie bazy w media podziemne. Wykonano je bezwykopową metodą przecisku w podziemnej infrastrukturze technicznej. Zrealizowano prace wodno – kanalizacyjne oraz energetyczne. To niezwykle ważny element, który umożliwi obsługę wszystkich procesów, które będą warunkowały sprawne funkcjonowanie drugiej bazy LIZUD.

Wykonawca potwierdził również, że wkrótce na bazie będą zamontowane konstrukcje obiektów kubaturowych. Podobnie jak na bazie południowej, baza północna zostanie wyposażona w halę solną, wiaty oraz nowoczesne zaplecze kontenerowe.

W trakcie spotkania przeanalizowano różne warianty modernizacji istniejącej konstrukcji nawierzchni bazy. Nawierzchnia tego terenu została wykonana w latach 90-tych wylewką betonową, która obecnie jest popękana i ma sporo ubytków. Dla sprawnej obsługi procesów załadunku konieczna będzie modernizacja nawierzchni, która musi zostać wzmocniona i pokryta nową warstwą asfaltową.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: