Metamorfoza placu zabaw przy ulicy Okrzei

Kolejny gdyński plac zabaw zyskał nowe „życie”. Tym razem starsze dzieci oraz młodzież z Grabówka mogą bezpiecznie korzystać z nowoczesnej i kolorowej przestrzeni przy ulicy Okrzei. Połowa z ponad 2300 metrów kwadratowych placu ma aktywizować i integrować młodych mieszkańców dzielnicy.

Plac zabaw sąsiadujący ze Szkołą Podstawową nr 52 od dawna nie spełniał swojej roli. Wymagał odświeżenia i dostosowania elementów zabawowych do obowiązujących norm bezpieczeństwa. Dlatego też gdyński Zarząd Dróg i Zieleni w ramach dostępnego finansowania podjął się przebudowy jego części. To pierwszy etap przebudowy, który kosztował ponad 122 tysiące złotych.

Nowe wyposażenie placu zabaw przy ul. Okrzei

– Nasze dzielnicowe inwestycje koncertują się nie tylko na poprawie infrastruktury pieszej oraz drogowej. Dbamy o bezpieczne miejsca integracji dla młodego pokolenia gdynian. W dobie Internetu, gier i smartfonów,  my stawiamy na sport, ruch na świeżym powietrzu i integrację z rówieśnikami. Jestem przekonany, że w obecnej postaci plac będzie przyjazną przestrzenią spotkań dla młodzieży z Grabówka – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

Projekt modernizacji zakładał zagospodarowanie fragmentu działki, gdzie funkcjonował stary plac zabaw. W ramach inwestycji zdemontowano istniejące wyposażenie, które nie spełniało warunków bezpieczeństwa. Następnie zamontowano nowe elementy zabawowe i wykonano nową nawierzchnię. Na placu pojawiły się też estetyczne elementy małej architektury czyli ławki, śmietniki, stojaki na rowery oraz tablica z  regulaminem.

– Wszystkie nowe urządzenia oraz zestawy rekreacyjno-sprawnościowe mają metalową konstrukcję, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne. Każde z nich zainstalowaliśmy z zachowaniem bezpiecznych stref, co oznacza, że każdy użytkownik może swobodnie wykonywać pełen zakres ćwiczeń. Urządzenia mają też bardzo atrakcyjną kolorystykę, co z pewnością zachęcić starsze dzieci i młodzież do aktywności – wyjaśnia Elżbieta Adamiec z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni, która nadzorowała realizację tej inwestycji.

Na terenie przestrzeni dedykowanej starszym dzieciom oraz młodzieży pojawiły się:

  • podwójna huśtawka wahadłowa,
  • wielofunkcyjny zestaw sprawnościowy z siatką z lin, drabinkami, uchwytami do podciągania oraz ścianką wspinaczkową,
  • zestaw Street Workout do ćwiczeń siłowo – rekreacyjnych z drążkami do podciągania, drabinkami poziomymi, pionowymi i skośnymi, ławką, rurą pionową, liną do wspinania,
  • wielofunkcyjny zestaw sprawnościowy z trójkątnym balkonem, karuzelą piruet, drabinką linową, zjeżdżalnią rurową.

Dodatkowo wokół placu zamontowano dwie ławki młodzieżowe, dwa stojaki rowerowe oraz ławkę z oparciem i podłokietnikami.

W obecnej postaci lewa część placu, dedykowana mniejszym dzieciom, posiada mały zestaw zabawowy oraz równoważnię. Maluchy nadal mogą z nich bezpiecznie korzystać, do czasu realizacji drugiej części projektu, który zakłada montaż wielu urządzeń zabawowych oraz nowego ogrodzenia.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu