Naprawa nawierzchni na ul. Źródło Marii

Warunki atmosferyczne sprzyjają pozimowym remontom dróg, dlatego na terenie całej Gdyni trwają intensywne naprawy nawierzchni. Prace zostały wykonane między innymi na ul. Źródło Marii.

 • Trwają pozimowe naprawy nawierzchni dróg w Gdyni,
 • Roboty drogowe wykonywane są w kilku lokalizacjach jednocześnie,
 • ZDiZ zakończył między innymi prace na ul. Źródło Marii.

– Prace na ul. Źródło Marii objęły miejscowe naprawy na fragmencie od ul. Wielkopolskiej do okolic kościoła. O wykonanie prac w tym miejscu wnioskowali mieszkańcy, dlatego gdy pozwoliły na to warunki pogodowe ZDiZ przystąpił do realizacji – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju – To jedna z wielu lokalizacji na trenie Gdyni, gdzie wykonane zostały roboty drogowe.

W ramach prac, nawierzchnia na ul. Źródło Marii w miejscu największych uszkodzeń została sfrezowana, następnie przeprowadzone zostały roboty bitumiczne. Obecnie w miejscu prac nie ma już utrudnień. Koszt wykonanych robót to około 100 tys. złotych.

Obecnie prace drogowe są prowadzone:

 • na ul. Necla, na odcinku od ul. Legionów do budynku nr 16-18. W ramach zadania prowadzona jest rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni i częściowo chodnika, planowane jest wykonanie podbudowy i ułożenie nowej nawierzchni z kostki. Prace potrwają około 6 tygodni. Ze względu na niewielką szerokość istniejącego dojazdu, konieczne jest jego zamknięcie na czas robót.
 • na ul. Chylońskiej, na odcinku od sklepu Lidl do ul. Puckiej. Prace polegające na wymianie warstw nawierzchni (nakładka) potrwają do końca tygodnia. Uwaga! na odcinku ul. Chylońskiej od sklepu Lidl do skrzyżowania z ul. Kartuską w dniach 19.03 – 22.03 przeprowadzone zostaną prace nocne, przy całkowitym zamknięciu fragmentu ul. Chylońskiej.
 • na ul. Marszewskiej – roboty zakładają miejscowe naprawy nawierzchni od skrzyżowania w kier. Łężyc, w stronę Koleczkowa. Prace zakończą się w tym tygodniu.
 • na ul. Komandorskiej, na odcinku od ul. Przybyszewskiego do ul. Dembińskiego. Prace zakończą się w tym tygodniu.
 • na ul. Rdestowej, na fragmencie od ul. Leśna Polana do ul. Kolonia. Prace polegające na wymianie krawężnika potrwają do wtorku 19.03. Kolejnym etapem będzie wymiana nawierzchni na tym fragmencie, która potrwa od wtorku 19.03 do końca tygodnia. W trakcie tych prac, nawierzchnia wymieniona zostanie również na ul. Szafranowej (zjazdy na skrzyżowaniu ul. Szafranowej i ul. Rdestowej).
 • II etap prac na placu Konstytucji, na drugiej części skrzyżowania. Prace rozpoczną się w czwartek 14 marca o godzinie 19:00 i zakończą się w poniedziałek 18 marca przed porannym szczytem komunikacyjnym. Na czas tych prac niemożliwy będzie zjazd ze skrzyżowania w ul. Wójta Radtkego. Połowa skrzyżowania zostanie zamknięta dla ruchu, a przejazd w obie strony odbywać się będzie na części skrzyżowania bliżej Dworca Głównego, po nowej nawierzchni.
 • w weekend zgodnie z zapowiedzią zostanie również przeprowadzony remont nawierzchni na al. Zwycięstwa. Prace obejmą lewy pas ruchu na odcinku od ul. Orłowskiej do ul. Szyprów. Prace rozpoczną się w piątek 15.03 od godz. 19 i potrwają do niedzieli do 17.03.

Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o szczególną ostrożność w rejonie prowadzonych prac. Roboty drogowe prowadzone na zlecenie ZDiZ są odpowiednio oznakowane, a w ich rejonie obowiązuje ograniczenie prędkości.

Przypominamy, że zgłoszenia dot. ubytków w jezdniach zagrażających bezpieczeństwu można przekazać przez:

 • formularz kontaktowy na www.zdiz.gdynia.pl/kontakt,
 • e-mail: sekretariat@zdiz.gdynia.pl,
 • tel.: 58 761 20 00, 58 761 20 01.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: