Nowy park w Orłowie gotowy!

Nowo wybudowana altana w parku w Orłowie

Zakończyła się budowa parku w Orłowie pomiędzy ulicami Wrocławską, Źródlaną oraz Architektów. To inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Teren przeszedł prawdziwą metamorfozę, na zaniedbanym wcześniej obszarze pojawiły się nowe alejki, altana czy ławki. To kolejny przykład inwestycji, która nie byłaby możliwa bez zaangażowania mieszkańców – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

W tak zwanym „Dzikim Sadzie”, który powstał na terenach leśnych pomiędzy ulicami Wrocławską, Źródlaną oraz Architektów zrealizowano:

  • 900 metrów mineralnych ścieżek parkowych,
  • altanę drewnianą,
  • kosze na odpady,
  • ławki,
  • stojaki rowerowe,
  • budki lęgowe dla ptaków i karmniki.

– Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu teren w Orłowie stał się ogólnodostępnym parkiem, który zachęca do odpoczynku i relaksu. To zasługa mieszkańców, którzy najpierw samodzielnie organizowali akcje sprzątania terenu, a później głosowali na projekt dotyczący parku w BO – mówi Joanna Zielińska, Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Wnioskodawcą projektu był pan Krzysztof Hrynkiewicz, mieszkaniec Orłowa. Wykonawcą prac na zlecenie ZDiZ była firma Green Poland.

– Poza zamontowaniem elementów małej architektury konieczne było też gruntowne oczyszczenie wspomnianego terenu: wywiezienie gruzu, kamieni i odpadów. Za nami również demontaż takich elementów jak siatka ogrodzeniowa czy słupki betonowe. Usunęliśmy również samosiewy i rozebraliśmy zdewastowane altany drewniane. W ich miejscu powstała nowoczesna i wygodna infrastruktura, która wpisuje się w otoczenie – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: