Plac Konstytucji z nową nawierzchnią

W weekend zgodnie z zapowiedzią przeprowadzone zostały roboty drogowe na placu Konstytucji. Prace były konieczne z uwagi na awaryjny stan nawierzchni.

  • W weekend zakończył się drugi etap prac na placu Konstytucji,
  • Prace zakładały wymianę nawierzchni,
  • Roboty drogowe wykonał ZDiZ w ramach prac utrzymaniowych, celem było zapewnienie bezpieczeństwa – przypomnijmy, że w planach jest przebudowa Placu Konstytucji.

Remont nawierzchni na placu Konstytucji z uwagi na awaryjny stan nawierzchni był konieczny do wykonania. Roboty zostały przeprowadzone w dwóch etapach, gdy tylko pozwoliły na to warunki atmosferyczne.

–  Obecnie kierowcy korzystają już z nowej, bezpiecznej i równej nawierzchni. W planach jest przebudowa placu Konstytucji – obecnie jest ona na etapie projektowania. Jest to kompleksowa i wielobranżowa inwestycja, prace ZDiZ zakładały natomiast wymianę nawierzchni z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Pierwszy etap prac zrealizowany w dniach 29.02-04.03 objął część skrzyżowania bliżej Dworca Głównego. Drugi etap prac zrealizowany w miniony weekend zakładał remont nawierzchni na drugiej części skrzyżowania. Prace udało się wykonać zgodnie z planem.

– W ramach przeprowadzonych prac, nowa nawierzchnia została ułożona w sumie na powierzchni około 4200 metrów kwadratowych. Prace zakładały sfrezowanie warstw bitumicznych oraz ułożenie nowych warstw nawierzchni, wraz z siatką przeciwspękaniową – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Z uwagi na bezpieczeństwo odtworzone zostało oznakowanie poziome przejść dla pieszych, pozostałe oznakowanie zostanie wymalowane wiosną, gdy będą sprzyjać temu warunki atmosferyczne.

Koszt przeprowadzonych robót to około 1,5 mln złotych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: