Plac zabaw na Pogórzu odnowiony

Zestaw zabawowy // fot.ZDiZ

Kolejna gdyńska przestrzeń zabaw przeszła spektakularną metamorfozę. Osiedlowy plac zabaw przy ul. Romanowskiego zyskał drugie życie. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego zaprojektowano go na nowo i wyposażono w kolorowe urządzenia. Teraz mali mieszkańcy dzielnicy Pogórze mogą bezpiecznie korzystać z tej nowoczesnej przestrzeni.

Plac zabaw, o powierzchni 1100 m2, przy ulicy Romanowskiego 52, 54 i 56, funkcjonuje od lat 90-tych. Od początku była to popularna przestrzeń spotkań i integracji, ale z biegiem lat jego wyposażenie traciło na atrakcyjności. Maluchy z okolicznych bloków coraz rzadziej odwiedzały to miejsce. To zmotywowało panią Agnieszkę Gorlik do złożenia projektu zmodernizowania placu do Budżetu Obywatelskiego. Wniosek zyskał akceptację i poparcie mieszkańców.

Linearium // fot.ZDiZ

– W tym sezonie wakacyjnym oddaliśmy do użytkowania kilka fantastycznie zaprojektowanych placów zabaw i przestrzeni rekreacji m.in. w Małym Kacku, Wielkim Kacku czy Dąbrowie. Otwieramy zmodernizowany plac zabaw na Pogórzu. Jestem pewien, że nowe urządzenia zabawowe, bezpieczne nawierzchnie i wygodne ławki przyciągną w to miejsce zarówno małych, jak i dorosłych mieszkańców. Warto dodać, że również na tym placu zadbaliśmy o funkcjonalności dla osób z niepełnosprawnościami, więc dojście czy dojazd wózkiem będą przyjaźniejsze i komfortowe. Krótko mówiąc, Pogórze ma od dziś nowoczesną i bezpiecznie zaprojektowaną przestrzeń spotkań i integracji – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

Na placu funkcjonują dwie strefy: dla dzieci młodszych i starszych. Zainstalowano tam różnorodne urządzenia zabawowe tj.:

– bujak sprężynowy
– bujak sprężynowy z oparciem
– tor przeszkód
– piaskownicę z ławeczkami i stolikiem
– trampolinę ziemną
– linearium
– wielofunkcyjny zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami
– huśtawki (kubełkową, płaską oraz „bocianie gniazdo”)
– karuzelę tarczową
– grę z masy termoplastycznej

Dzięki aktywnej postawie mieszkańców w Budżecie Obywatelskim mamy na Pogórzu kolejną bezpieczną i nowocześnie zaprojektowaną przestrzeń. Cieszę się bardzo, że zmodernizowany plac zabaw udostępnimy właśnie teraz, gdy pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Co ważne miejsce to oferuje atrakcje dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców do wizyty i wspólnych zabaw – mówi Elżbieta Sierżęga, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

karuzela // fot.ZDiZ

Wykonawca przebudowy zadbał o różnorodne nawierzchnie: żwirowe, syntetyczne, z kostki betonowej oraz trawiaste. Plac wyposażono m.in. w ławki z oparciami i drewnianymi podłokietnikami, ławkę młodzieżową oraz kosze na odpady. Przestrzeń jest bezpiecznie ogrodzona i posiada kilka furtek umożliwiających wejścia na plac z różnych stron.

Bujak sprężynowy // fot.ZDiZ

Modernizację placu nadzorowali inżynierowie Referatu ds. Małej Architektury Miejskiej w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni. W pierwszej kolejności przeprowadzili postępowanie przetargowe na projekt nowego placu, a następnie wyłonili wykonawcę robót.

Łączny koszt tej przebudowy (projekt oraz wykonanie) to 292 326 złotych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: