Plac zabaw przy ul. Wieluńskiej po nowemu

Tak obecnie wygląda przestrzeń placu zabaw przy ul. Wieluńskiej // fot. ZDiZ

Pięć firm chce przebudować popularne miejsce zabaw na Małym Kacku. Ta informacja na pewno ucieszy najmłodszych mieszkańców tej dzielnicy. Dzięki modernizacji plac zyska nowoczesne urządzenia zabawowe oraz będzie w pełni przystosowany do standardów dostępności Miasta Gdyni.

Plac zabaw o powierzchni 462 m2 znajduje się na terenie rekreacyjnym ciągnącym się wzdłuż rzeki Kaczej. W jego najbliższym sąsiedztwie znajdują się siłownia „pod chmurką” oraz boisko. Pomimo zacisznej lokalizacji plac ten od dawna nie przyciąga uwagi dzieci. Drewniane zestawy zabawowe najlepsze czasy mają już za sobą i mają mniej funkcji zabawowych, niż urządzenia obecnie dostępne na rynku.

Mamy już przygotowaną dokumentację projektową. Liczę, że sprawnie wyłonimy wykonawcę tej przebudowy. Wiemy, że najmłodsi mieszkańcy Małego Kacka bardzo mocno oczekują zmian na swoim placu zabaw. Chcemy, aby był on bezpiecznym i atrakcyjnym miejscem dzielnicowej integracji dla starszych i młodszych mieszkańców. Będzie to też kolejny gdyński obiekt dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zgodnie z dokumentacją projektową stare urządzenia zabawowe zostaną zdemontowane. Po przebudowie plac zostanie wyposażony w:
– piaskownicę z interaktywnym panelem i sklepikiem
– stolik z sitkiem
– bujak w kształcie auta
– przeplatankę „kwiatki”
– labirynt, tuby do rozmawiania, grę podwórkową
– zestaw zabawowy wyposażony m.in. w ścianką wspinaczkową, podesty, zjeżdżalnie, panele, edukacyjne, zjazdy rurowe
– huśtawki: bocianie gniazdo oraz płaską ławeczkę
– drążki gimnastyczne
– zjazd linowy o długości 24 metrów

Wszystkie urządzenia będą musiały posiadać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Powinny być również odporne na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, a ich drewniane elementy muszą być pomalowane ekologicznymi farbami m.in. odpornymi na promieniowanie UV. Zgodnie z dokumentacją projektową wykonawca ma zadbać też o montaż urządzeń z zachowaniem stref bezpieczeństwa.

Na placu nie zabraknie standardowej małej architektury w postaci ławek z oparciami i podłokietnikami, ławki młodzieżowej, stojaków rowerowych oraz koszy na odpady. Na zmodernizowanym miejscu zabaw pojawią się też nawierzchnie bezpieczne: żwirowe, syntetyczne, z kostki betonowej oraz trawiaste. Teren placu zostanie otoczony bezpiecznym ogrodzeniem z trzema furtkami. Od strony boiska będzie można dojść do niego betonową ścieżką.

Oferty na przebudowę placu zabaw złożyły następujące firmy:

  1. Weran Sp. z o.o. z Wrocławia – 279.210,00 zł
  2. Bullait z Elbląga – 387.00,00 zł
  3. FB Jelcz Sp. z o.o. z Chwaszczyna – 384.054,31 zł
  4. Green Poland z Gniewowa – 295.999,50 zł
  5. Novum Sp. z o.o., s.k. ze Szczytna – 304.646,37 zł

Tylko firma Weran zaproponowała 50-miesięczny okres gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia. Pozostałe cztery firmy zaproponowały okres 49 miesięcy na gwarancję i rękojmię.

– Jako rada dzielnicy dofinansowaliśmy modernizację boiska do piłki nożnej przy ul. Wieluńskiej. W jego sąsiedztwie znajduje się popularny plac zabaw, o którego przebudowę wielokrotnie zabiegali mieszkańcy Małego Kacka. Nie udało się to w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale teraz dzięki finansowaniu gminy i współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni plac zabaw zostanie zmodernizowany. To wspaniała informacja w szczególności dla dzieci. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku będą mogły korzystać z bezpiecznego i nowoczesnego placu zabaw – podkreśla Sławomir Bigott, Przewodniczący rady dzielnicy Mały Kack.

Teraz gdyński ZDiZ dokona szczegółowej weryfikacji ofert, która doprowadzi do wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, który od dnia podpisania umowy, będzie miał 100 dni na przeprowadzenie przebudowy. Na realizację tej inwestycji zaplanowano środki w wysokości 400 tys. złotych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu