Redłowo zyska park kieszonkowy

Mapka wskazująca lokalizację na ul. Legionów, gdzie powstanie par kieszonkowy z BO // mat.pras. dzielnice#wGdyni

Kolejna dzielnicowa przestrzeń przejdzie „zieloną” metamorfozę. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego 1500-metrowa działka przy ulicy Legionów 114 stanie się parkiem kieszonkowym. Dokumentacja projektowa jest już gotowa, a teraz gdyński Zarząd Dróg i Zieleni poszukuje wykonawcy robót.

Rejon tej dzielnicy już wkrótce powiększy się o nowych mieszkańców.  Każdy park czy skwer, który zapewni miejsce relaksu i wypoczynku, jest mocno oczekiwany.  Dlatego też pomysłodawca projektu – pan Jan Szymański akcentował potrzebę zielonego zagospodarowania akurat tej lokalizacji. Dzięki głosom mieszkańców teren sąsiadujący z Cmentarzem Obrońców Wybrzeża oraz skrzyżowaniem ulic Legionów i Cylkowskiego stanie się dzielnicową „kieszonką”.

– Projekty zagospodarowania terenów zieleni są niezwykle cenne, bo diametralnie zmienią wygląd przestrzeni. Każdy park kieszonkowy poprawia nie tylko estetykę dzielnicy, ale mobilizuje mieszkańców do aktywności i spacerów. W tym roku parki kieszonkowe pojawiły się już na Dąbrowie i w Śródmieściu.  Cieszę się, że teraz Redłowo zyska swoją własną „kieszonkę” . Będzie ona oferować wygodne ścieżki i atrakcyjne nasadzenia. Zostanie ona zrealizowana w oparciu o gdyńskie standardy dostępności uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnościami. To szczególnie ważne, bo sprawi, że ta inwestycja będzie dostępna dla każdego spacerowicza – tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zgodnie z dokumentacją na wskazanym obszarze mają zostać poprawione warunki jego użytkowania poprzez utwardzenie gruntu oraz budowę obiektów małej architektury. Oznacza to powstanie wygodnych ścieżek żwirowych o szerokości od 100 do 170 cm. Ścieżki zostaną zabezpieczone obrzeżami, przy których pojawią się ławki z oparciami i podłokietnikami oraz kosze na odpady. Park będzie umożliwiał wygodne dojście od strony ulicy Legionów.

Aby optymalnie przystosować ten teren do potrzeb spacerowiczów konieczne będą wycinki niektórych drzew. Zostaną one przeprowadzone pod czujnym okiem Wydziału Ogrodnika Miasta i zgodnie z inwentaryzacją zieleni. Projektantka, pani Małgorzata Piotrowicz, wskazała 3 gatunki atrakcyjnych krzewów, które pojawią się w nowej redłowskiej „kieszonce”. Będą to forsycje, berberysy i hortensje. Łącznie teren parku ozdobi aż 193 sztuk tych krzewów.

W ramach  inwestycji wykonawca będzie też odpowiedzialny za prace rozbiórkowe płyt oraz elementów muru.

Na oferty wykonawców gdyński ZDiZ czeka do 27 października br. do godz. 11:00.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu