Zakończył się remont nawierzchni fragmentu ul. płk. Stanisława Dąbka

remont nawierzchni ul. płk. Dąbka

Zakończyły się roboty drogowe na odcinku ul. płk. Dąbka na Obłużu. To dobre informacje dla mieszkańców północnych dzielnic Gdyni, którzy codziennie podróżują tą ulicą z domu do pracy lub szkoły. W ramach prac został wyremontowany najbardziej wysłużony fragment jezdni przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni.

– Roboty drogowe objęły modernizację 550 metrów nawierzchni, najdłuższej i często uczęszczanej arterii drogowej na Obłużu. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji zbiorowej mogą już korzystać z nowej, bezpiecznej i równej nawierzchni – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Warto zaznaczyć, że o remont tego fragmentu ul. płk. Dąbka wnioskowali mieszkańcy i radni dzielnicy. Rada Dzielnicy Obłuże przeznaczyła na realizację tego zadania ok. 230 tysięcy złotych ze środków budżetu inwestycyjno-remontowego, pozostała część kwoty pochodziła z budżetu gminy. Całość remontu opiewa na kwotę ponad 512 tys. złotych.

– Na tym odcinku ul. płk. Dąbka odbywa się bardzo intensywny ruch wielu linii autobusowych, które oferują popularne połączenie m.in. do centrum oraz innych dzielnic Gdyni. Wzdłuż ulicy zlokalizowane są nie tylko bloki mieszkalne, ale też punkty usługowe i placówki edukacyjne. Dlatego bardzo zależało nam na remoncie tego fragmentu ulicy – podkreśla Jan Gumiński przewodniczący Zarządu Dzielnicy Obłuże.

Zakres robót objął m.in.:

– frezowanie nawierzchni bitumicznej,
– czyszczenie mechaniczne nawierzchni bitumicznej,
– wykonanie dwóch nawierzchni,
– ułożenie warstwy przeciwspękaniowej z siatki bituminowanej,
– utwardzenie i uzupełnienie pobocza,
– ustawienie znaków

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: